Foto - Milochov

Prejsť na obsah

Foto

História > Futbal
História futbalu v Milochove ako si ju pamätá Jaroslav Gašpárek

Futbalový klub pod názvom TJ SLOVAN MILOCHOV vstúpil do súťaže v ročníku 1974/1975 ako nováčik  IV. triedy  a vo svojom prvom MFZ zdolal doma vtedy skúsené mužstvo Podvažia vysoko 5 : 1.  
Predsedom TJ Slovan Milochov bol pán Rudolf Štefanko †, tréner Jožko Michalec, hospodár Ambróz Tŕnik. Vo výbore ďalej pôsobili pán Pavol Slamka, Ján Vančík st. a o servis futbalových lôpt sa staral Anton Kizek .
Ako šatne vtedy slúžil dvor pani Tŕnikovej, kde sa v tej dobe prezliekali hráči aj rozhodcovia a pani Tŕniková sa starala aj o pranie dresov. V prvých MFZ hrali :  Peter Tománek (DŽEXON), Milan Tománek, Milan Macušík (VARECHA), Ivan Tománek (K),Ján Vančík st., Vojtech Kovár, Jozef Hájek (HAJČEK), Pavol Slamka st., Miroslav Belás, Vincent Janiš, Rudolf (Peter) Kudlík, Jozef Belás(DŽAFIKO), Jaroslav Hradňanský , Emil Belás (BLÉRO), Ján Macušík (ČURDZIN),  ktorý utrpel ťažké zranenie asi v 15 min. úvodného MFZ (potrhané väzivá v kolene) a tým aj musel ukončiť aktívnu činnosť. Isto som na niekoho zabudol a to môže a nech doplní  Palo SLAMKA starší.
V súť. ročníku 1981/82 sme postúpili z 2. miesta do druhej triedy , kde sme po roku vypadli späť do III. triedy. Predseda TJ pán Rudolf Štefanko bol známy svojim povestným kufríkom, kde bola okrem RP a zdravotných pomôck vždy fľaška destilátu pre hocijakú príležitosť. Po úmrtí p. Štefanka(rok neviem) pôsobil vo funkcii predsedu p. Ladislav Šuvara (ŠPRTKO).Po ukončení aktívnej činnosti zo zdravotných dôvodov v roku 1991 sa stal predsedom Jaroslav Gašpárek, tajomník a pokladník v jednej osobe Ján Sakáči. V roku 1992 alebo 1993 sme zohnali peniaze a v duchu dobrovoľnej činnosti sme dali šatniam nový vzhľad, keď sa konečne po zhruba 13 rokoch okožovali.  TJ Slovan Milochov ukončil činnosť po skončení futbalového ročníka 1994/95 pre nedostatok finančných prostriedkov a neochotu zástupcov obce niečo urobiť, aby futbal neskončil. V roku 2002 prišlo k oživeniu futbalu po siedmych rokoch nečinnosti zásluhou Rudolfa Zúbka, ktorý bol ochotný investovať peniaze na chod  a fungovanie futbalu v Milochove. Po neúspešných pokusoch o vysporiadanie futbalového ihriska odohral TJ Slovan svoje domáce MFZ na ihrisku v Orlovom. Ďalší ročník bolo domácim ihriskom pre Milochov ihrisko na Lazoch pod Makytou a následne Rudof Zúbek ukončil svoje pôsobenie v klube. Ten pôsobil aj v nasledujúcej sezóne na Lazoch, nakoľko tam už nepôsobil z Milochova žiaden hráč tak TJ Slovan Milochov  podľa noriem SFZ po zlúčení s TJ Lazy pod Makytou zanikol 15.6.2005.
Návrat na obsah